Skup katalizatorów z doświadczeniem

Jak wiecie nasza firma od kilku lat zajmuje się profesjonalnie skupem zużytych katalizatorów. Jako partnerzy firmy DS AUTO, największego skupu katalizatorów w Polsce, osiągnęliśmy spory sukces i renomę na obszarze, w którym działamy. Podobnie jak oni, swoje działania oparliśmy na uczciwości, wzajemnym zaufaniu oraz zdrowych relacjach biznesowych.

Skupujemy katalizatory pochodzące z samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów oraz różnego typu maszyn. Wszystkie skupowane przez nas katalizatory poddawane są recyklingowi, w wyniku którego odzyskiwane są metale szlachetne takie jak platyna, pallad oraz rod. Dzięki temu mogą one zostać kolejny raz wykorzystane w takich gałęziach przemysłu jak elektryka, elektronika, jubilerstwo, przemysł naftowy czy inwestycyjny, a nawet w chemii oraz medycynie. Czujemy satysfakcję mogąc choć trochę przyczynić się do tego, by te cenne pierwiastki nie były pozyskiwane z naturalnych źródeł ich występowania, ale odzyskiwane z tego co i tak zostało już zużyte, otrzymując dzięki temu swoje drugie i kolejne życie.
Ze względu na troskę o środowisko, skupujemy także akumulatory, monolit pochodzący z katalizatorów oraz filtry dpf, które także poddawane są recyklingowi. Dbamy o Wasz komfort, dlatego prócz skupu stacjonarnego, do którego zawsze serdecznie Was zapraszamy, oferujemy także możliwość dojazdu do Klientów.

Kwestie formalne i legalność działań są dla nas niezwykle ważne. Prowadzenie działalności rozpoczęliśmy zatem od uzyskania odpowiednich zezwoleń i certyfikatów.

Posiadamy zezwolenie na zbieranie, przetwarzanie oraz transport odpadów o kodzie 16 08 01, czyli według oficjalnej klasyfikacji – zużytych katalizatorów zawierających złoto, srebro, ren, rod, pallad, iryd lub platynę, które magazynujemy w specjalnie wydzielonym w tym celu pomieszczeniu. Podlegają one procesom odzysku o kodzie R 8 oraz R 13. Zgodnie z zezwoleniem, jeśli nie posiadacie własnego transportu, by dostarczyć nam katalizatory, możemy zaoferować Wam nasz własny.

To co cechuje profesjonalny punkt skupu to rzetelne i uczciwe podejście do wyceny. Jesteśmy wyposażeni w spektrometr, czyli specjalne urządzenie służące do pomiaru zawartości metali szlachetnych w dostarczonej partii katalizatorów, dzięki technologii XRF. Dzięki temu rozwiązaniu, możemy odkupić od Was także monolit. To co jest ważne, to nie tylko samo posiadanie takiego wyspecjalizowanego sprzętu, ale i umiejętność odpowiedniego posługiwania się nim. Tutaj stawiamy na profesjonalizm i wiedzę. Tylko takie podejście pozwala na realne ustalenie wartości dostawy i gwarantuje Wam, że otrzymacie u nas najlepszą możliwą cenę.

Jeśli znacie numery katalizatorów, które chcecie sprzedać, możecie sprawdzić jaką cenę uzyskacie w cenniku. Jako punkt partnerski, obowiązują nas dokładnie te same ceny oraz oferty specjalne takie jak promocje miesięczne. (Zobacz także aktualne promocje https://katalizatorychrzanow.pl/promocje-2019/).

Wiemy jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa w biznesie. Dlatego, aby Wam je zagwarantować, prowadzimy transakcje gotówkowe. Ponadto, każda sprzedaż wiąże się z wystawieniem stosownych dokumentów. To ważne zarówno dla nas jak i dla Was. Z każdego przyjęcia towaru wystawiamy KPO, czyli Kartę Przekazania Odpadów. Jest ona potwierdzeniem, że właściwie zagospodarowaliście odpad, a my deklarujemy w ten sposób, że wszystko co przyjmujemy będzie poddane przetworzeniu zgodnie z europejskim prawem.

Wszystkie aktualne dokumenty znajdziecie w naszej zakładce zezwolenia.

Jak podjąć współpracę z nami?

Zadzwoń i umów się na dostawę – TEL. +48 508 259 482