Przegląd samochodu z instalacją gazową

Posiadanie własnego samochodu wiąże się oczywiście z pewnymi kosztami, o których każdy kierowca powinien pamiętać. Oczywistym kosztem jest oczywiście obowiązkowe ubezpieczenie OC, które każdy kierowca musi opłacić i nie może o nim zapominać. W przypadku samochodów bardzo ważny jest przede wszystkim ich stan techniczny. Sprawny samochód będzie niezawodny i pozwoli nam dotrzeć w niemal dowolne miejsce, ale też przejść bezproblemowo przegląd techniczny.

Na czym polega przegląd?

Przegląd samochodu należy wykonywać każdego roku, choć inaczej sytuacja wygląda w przypadku samochodów nowych. Podczas przeglądu posiadająca odpowiednie uprawnienia osoba sprawdzi dokładnie wszystkie instalacje znajdujące się w samochodzie i nawet poszczególne części. Kontroli poddawane są przede wszystkim wszystkie światła, zawieszenie, układ wydechowy, czy też ogumienie. Trzeba pamiętać również o tym, jak ważne jest zadbanie o stan wizualny auta, bo on też jest sprawdzany.

Instalacja gazowa

W przypadku instalacji gazowych nie ma obowiązku przeprowadzania przeglądu co roku. Podczas klasycznego przeglądu na stacji kontroli pojazdów sprawdzana jest jedynie ważność butli, która służy do przechowywania gazu w przypadku takich instalacji. Należy pamiętać o tym, że przegląd samochodu wyposażonego w instalację LPG kosztuje nieco więcej i że taka instalacja musi być odpowiednio wyregulowana. Źle zamontowana instalacja może mieć negatywny wpływ na katalizator samochodowy, którego wymiana okazać się może kosztowna, o czym można się przekonać się można zerkając na cennik katalizatorów.