Co pomaga zmniejszać ilość zanieczyszczeń emitowanych przez samochody?

Coraz częściej słyszy się o samochodach elektrycznych, lecz mimo wszystko nie są one tak popularne, jak samochody napędzane benzyną, czy gazem. Na chwilę obecną takie samochody emitują niestety niemałą ilość zanieczyszczeń. Producenci samochodów muszą więc zadbać o to, by ilość emitowanych przez samochody spalin nie była tak wysoka. Pomaga w tym wykorzystanie różnego rodzaju systemów oczyszczających spaliny z zanieczyszczeń.

Filtry

W samochodach znajdują się różnego rodzaju systemy filtrów. Odpowiadają one zarówno za oczyszczanie paliwa, ale i powietrza. Takie filtry należy regularnie wymieniać, ponieważ tylko wystarczająco czyste filtry są w stanie działać naprawdę bardzo skutecznie. Nie są one niczym drogim, więc warto jest regularnie sprawdzać je i w razie czego podejmować odpowiednie działania.

Katalizatory i filtry cząstek stałych

Oczywiście filtry usuwają dość znikomą ilość zanieczyszczeń. Konieczne jest więc wykorzystanie innych urządzeń i doskonale sprawdzają się tutaj przede wszystkim katalizatory. Dzięki szlachetnym metalom znajdującym się we wnętrzu tych urządzeń, dochodzi do reakcji ze spalinami. Dzięki temu oczyszczają się one z najpoważniejszych zanieczyszczeń. Filtry DPF natomiast zatrzymują znajdujące się w spalinach drobinki zanieczyszczeń, które są najbardziej szkodliwe dla środowiska, jak i samych ludzi.